Money.plTechnologieNauka i wiedzaSłownik naukowyTablice matematyczne
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

Tablice matematyczne

Tablice matematyczne to zbiór najpopularniejszych, najpowszechniejszych i najczęściej stosowanych definicji, twierdzeń i własności matematycznych. Niezbędne dla każdego, kto na co dzień ma styczność z matematyką. Tablice matematyczne są przydatne szczególnie maturzystom w trakcie przygotowywania się do matury z matematyki, fizyki oraz chemii.

Centralna Komisja Edukacyjna przygotowuje na potrzeby egzaminu maturalnego z matematyki niezbędne wzory przydatne do rozwiązywania zadań ze wszystkich działów matematyki. Maturzyści mogą korzystać z tablic matematycznych nie tylko podczas przygotowań do egzaminu dojrzałości, ale również podczas samego egzaminu. W tablicach matematycznych odnajdziemy m.in. potęgi i pierwiastki, logarytmy, ciągi, trygonometrię, rachunek prawdopodobieństwa, tablice wartości funkcji trygonometrycznych, funkcję kwadratową, wartość bezwzględną liczby, silnię, wzory skróconego mnożenia.

 

 

źródło:pl.wikipedia.org

Zobacz także
 • gwiazdozbiór okołobiegunowy

  Gwiazdozbiór położony w niezbyt dużej odległości kątowej od bieguna niebieskiego, taki, że dla danej szerokości geograficznej jest on widoczny w ciągu całego roku przez całą noc (nie zachodzi).

 • rotacja

  Obrót lub wirowanie jakiegoś ciała wokół osi przechodzącej przez to ciało.

 • Triton

  Największy księżyc Neptuna, siódmy wg kolejności rosnącej od planety. Odkrywca: W. Lassell (1846). Wielka półoś orbity 354.760 km, okres orbitalny 5,877 dni, promień 1353 km, masa 2,14e22 kg....

 • Wzór na wariancję

  Wariancja w statystyce klasyczna oznacza miarę zmienności. Utożsamiana jest również ze zróżnicowaniem zbiorowości, Jest średnią arytmetyczną kwadratów odchyleń (różnic) poszczególnych wartości...

 • fotometria

  Gałąź astrofizyki zajmująca się pomiarami widomej jasności ciał niebieskich.

Czytaj w Money.pl