Money.plNauka i wiedzaKalendariumKwiecień

Kalendarium

2 kwietnia - śmierć Jana Pawła II

2 kwietnia - śmierć Jana Pawła II

W sobotę 2 kwietnia o godzinie 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Jego śmierć, jako głowy Kościoła katolickiego została ogłoszona publicznie, a informacja o niej natychmiast przekazano całemu światu. Rada Ministrów uchwałą z 3 kwietnia 2005 wprowadziła żałobę narodową na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 3 kwietnia 2005 do dnia pogrzebu.

22 kwietnia - Dzień Ziemi

22 kwietnia - Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia w wielu krajach na świecie obchodzone jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić obywatelom i politykom, jak kruchy i delikatny jest ekosystem naszej planety. Aby uczcić tą okazje przez różne instytucje organizowane są wydarzenia związane z ekologią. Dzień ziemi obchodzony jest w okresie równonocy wiosennej na Półkuli Północnej, czyli na Półkuli Południowej w dniu równonocy jesiennej.

15 kwietnia

15 kwietnia

15 kwietnia 1912 roku zatonął brytyjski transatlantyk RMS Titanic. Należący do towarzystwa okrętowego White Star Line w nocy z 14 na 15 kwietnia zderzył się z góra lodową i zatonął. Titanic zatonął podczas swojego pierwszego rejsu na trasie Southampton-Cherbourg-Queenstown-Nowy Jork.