Money.plTechnologieNauka i wiedzaJak to działa
Jak to działa?
Router

Router

W dobie rozpowszechniania się dostępu do globalnej sieci internetowej, dużą rolę odgrywają urządzenia dzielące łącze internetowe, tak aby jak największa ilość komputerów miała dostęp do sieci bez konieczności doprowadzania do nich specjalnych przewodów. Jednym z takich urządzeń sieciowych jest router. Służy on do łączenia różnych sieci komputerowych, przy pomocy informacji zawartych w pakietach TCP/IP. Jest w pełni konfigurowalny, co pozwala kierować przepustowością sieci, a ponadto stanowi zaporę sieci przed niepowołanym dostępem.

Klimatyzacja receptą na upał

Klimatyzacja receptą na upał

W upalne dni zbawienna jest klimatyzacja. Urządzenie to chłodzi ciepłe powietrze w wyniku zmiany ciśnienia specjalnego gazu. Funkcjonowanie klimatyzacji można podzielić na trzy główne etapy, a mianowicie zmianę ciśnienia, ochładzanie powietrza oraz odprowadzenie ciepłego powietrza poza klimatyzowanym pomieszczeniem. System klimatyzacji obejmują klimatyzatory oraz zestawy rur, którymi odpowiednio doprowadzane i odprowadzane jest powietrze.

Jak powstał rezonans magnetyczny?

Jak powstał rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny jest nieocenionym narzędziem we współczesnej medycynie. Umożliwia on dokładne naświetlenie tkanek ludzkiego ciała. Jest pewnego rodzaju skanerem składającym się z jednego, wielkiego magnesu i trzech mniejszych. Dzięki wytworzonemu polu magnetycznemu można stworzyć dokładną mapę ciała pacjenta.

Jak działają zmywarki?

Jak działają zmywarki?

Zakup zmywarki to super rozwiązanie dla osób, które nie lubią, bądź nie mają czasu na zmywanie naczyń. Poza tym urządzenia te oszczędzają nie tylko czas, ale również wodę i energię, co pozytywnie przekłada się na ekologię.

Jak działają kolektory słoneczne?

Jak działają kolektory słoneczne?

W ostatnich czasach na popularności zyskały odnawialne źródła energii. Zjawisko to, w głównej mierze wynika z nieuchronnie kończących się naturalnych zasobów ziemi, które stale podlegają wzmożonej eksploatacji przez człowieka.

1 2 3 4 5 6 7
starsze