Money.plTechnologieNauka i wiedzaJak to działa
Jak to działa?
Jak pracują głośniki?

Jak pracują głośniki?

Jednym z najbardziej znanych sprzętów audio są głośniki. Na rynku istnieją już od ponad stu lat, jednak mimo to nadal stanowią słabą stronę urządzeń odtwarzających sygnały dźwiękowe. Producenci bezustannie udoskonalają głośniki, by te w jak najbardziej precyzyjny sposób przetwarzały dźwięki.

Jak powstały telewizory ?

Jak powstały telewizory ?

Współczesne telewizory stanowią pewnego rodzaju okno na świat. Szeroki wachlarz kanałów telewizyjnych pozwala na dobór interesujących nas programów rozrywkowych i informacyjnych. Jednakże należy szczególnie mieć na uwadze, że branża telewizorów podlega ciągłym zmianom. Producenci co chwilę wypuszczają na rynek nowoczesne urządzenia o wysokich parametrach technicznych.

Jak działają aparaty fotograficzne ?

Jak działają aparaty fotograficzne ?

Rozwój technologii aparatów fotograficznych sprawił, że w jednej sekundzie możemy uwiecznić każdą chwilę naszego życia. Powstałą fotografię możemy zapisać na wielu formatach, począwszy na analogowych, kończąc na cyfrowych.

Jak działają akumulatory ?

Jak działają akumulatory ?

Akumulatory to urządzenia umożliwiające gromadzenie większej energii elektrycznej w postaci energii chemicznej i tym samym stanowią odwracalne ogniwa galwaniczne. Rolą tych ostatnich jest przetworzenie energii chemicznej na elektryczną. Dostarczony prąd wyzwala odwracalne przemiany chemiczne, które są następnie źródłem energii elektrycznej magazynowanej w akumulatorze.

Dysk twardy - mechanizm działania

Dysk twardy - mechanizm działania

Integralną częścią każdego typu komputerów jest dysk twardy. Jest on wewnętrznym urządzeniem jednostki centralnej, stanowiący pamięć masową. Gromadzi i przechowuje wszystkie dane, począwszy od zainstalowanych programach, po dokumenty, pliki muzyczne i obrazy fotograficzne w postaci cyfrowej. Nazwa urządzenia powstała by odróżnić go od zwykłych dyskietek, które posiadają nośnik magnetyczny na podłożu elastycznym.

Aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny

Współczesna stomatologia jest na tak wysokim poziomie rozwoju technologicznego, że samo leczenie próchnicy staje się obecnie szybkie i prawie bezbolesne. Równocześnie kształtuje się dość młoda gałąź, a mianowicie ortodoncja. Zajmuje się ona skorygowaniem nawet najbardziej krzywych zębów i zgryzów.

Z czego składa się mydło?

Z czego składa się mydło?

Mimo, że codziennie używamy mydła - najpopularniejszego środka myjącego, to rzadko zastanawiamy się z czego tak naprawdę ono powstaje. Jako pierwsi mydło wynaleźli Fenicjanie, którzy do jego produkcji wykorzystywali rośliny wydzielające pianę i tłuszcze zwierzęce.

Telefony komórkowe - sposób działania?

Telefony komórkowe - sposób działania?

Prawie każdy człowiek na ziemi posiada własny telefon komórkowy. Mają już je nawet dzieci od 6 roku życia. Masowe zjawisko korzystania z komórek określa się mianem fonoholizmu, który stał się już problemem społecznym. Skutki nadmiernego korzystania z telefonu komórkowego mogą wywrzeć ogromny wpływ na nasze zdrowie, a nawet życie.

Skaner mistrz kopiowania

Skaner mistrz kopiowania

Skaner jest urządzaniem kompatybilnym z każdym komputerem. Umożliwia przekształcenie optycznych informacji na komputerowe dane, przy pomocy czujników analizujących kolor i stopień jasności skanowanego obrazu. Po odczytaniu obrazu w komputerze można następnie w dowolnym sposób go zmieniać.

Samodzielny odkurzacz - zasady działania

Samodzielny odkurzacz - zasady działania

Odkurzanie należy do tych czynności domowych, które wymagają od nas trochę samozapału i cierpliwości. Na rynku urządzeń domowych, co chwile pojawiają się nowe technologie, które mają ułatwić nam prace domowe, w tym odkurzanie.