Money.plTechnologieNauka i wiedzaJak to działa
Jak to działa?
Jak zbudowany jest karabin maszynowy ?

Jak zbudowany jest karabin maszynowy ?

Karabin maszynowy jest bronią, która potrafi miotać tysiące pocisków na sekundę, obecnie jedno z podstawowych elementów wyposażenia woskowego piechoty. Karabiny maszynowe bardzo często zasilane są taśmą nabojową, w której umieszczana jest amunicja.

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz określany jest jako umowna przyjęta w danym społeczeństwie rachuba czasu, dzieli ona czas na powtarzające się cyklicznie okresy. 15 października 1582 roku wprowadzony został najbardziej rozpowszechniony obecnie kalendarz gregoriański, wprowadził go papież Grzegorz XIII.

Jak działa kalkulator ?

Jak działa kalkulator ?

Kalkulator to urządzenie służące do obliczeń matematycznych, wynalazek ten zrewolucjonizował oblicze matematyki, jednak jego podstawowe zastosowanie nie zmieniło się, dzięki technologicznej rewolucji XX wieku zwiększyła się ilość skomplikowanych funkcji. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, procentowanie, pierwiastkowanie, wszystkie podstawowe działania są możliwe do wykonania dzięki kalkulatorowi.

Historia kina

Historia kina

Kino uznawane jest za rodzaj sztuki widowiskowej, umieszczonej na taśmie lub video w której grupa aktorów odgrywa role dla widowni. Pierwszym urządzeniem do utrwalenia scen ruchomych był zbudowany przez Thomasa Alva Edisona kinetoskop.

Kamizelka kuloodporna

Kamizelka kuloodporna

Kamizelka kuloodporna to ubiór mający chronić przed pociskami wystrzelonymi z ręcznej broni palnej krótko- i długofalowej, takiej jak pistolet karabin, strzelba rewolwer. Wykonany jest w formie kamizelki, zazwyczaj używana przez służby wojskowe oraz policyjne, służby ochrony osobistej oraz osoby prywatne w momencie kiedy zezwala na to prawo.

Jak działa krosno ?

Jak działa krosno ?

Krosno tkackie z prostym mechanizmem przerzutowym zostało skonstruowane w 1738 roku przez Johna Kay`a, jednak już na przełomie XVII i XIX wieku Jacquard opracował mechanizm dzięki któremu w połączeniu z normalnym krosnem stało się możliwe tkanie wielo-formatowych wzorów, nazwano je mechanizmami żakarda.

Jak działa kompas ?

Jak działa kompas ?

Kompas inaczej nazywany busolą, jest urządzeniem które służą do wskazywania kierunku północnego, pozwala określić nasze położenie względem czterech stron świata. Kompas zbudowany jest z igły magnetycznej, która swobodnie obraca się, z podziałki kątowej, na której naniesione zostały odpowiednimi międzynarodowymi symbolami: północ, południe, wschód i zachód.

Jak działa katarynka ?

Jak działa katarynka ?

Katarynka jest instrumentem muzycznym na którym gra się za pomocą korby wprawiającej w ruch miech oraz tak zwany mechanizm rozdzielający. Inaczej określana jest jako pudło grające, jest instrumentem z grupy aerofonów z piszczałkami wargowymi.

Jak działa internet ?

Jak działa internet ?

Internet jak powszechnie wiadomo to ogólnoświatowa sieć komputerowa, jego początki wiążą się z powstaniem sieci rozległej ARPANET, datuje się je na koniec lat 60. XX wieku. Internet można określić jako wiele połączonych ze sobą komputerów, zwanych również hostami, w których przestrzeń adresowa zrealizowana jest przy wykorzystaniu protokołu komunikacyjnego IP. Funkcjonuje w oparciu o sprzęt sieciowy oraz infrastrukturę telekomunikacyjną.

Jak działa hodometr ?

Jak działa hodometr ?

Hodometr inaczej zwany drogomierzem, jest urządzeniem za pomocą którego wyznaczyć można długość przebytej drogi chodem lub pojazdem. Nazwa pochodzi z greckiego, urządzenie to określano też przez miernik obrotowy przebywanej trasy, obrotomierz, lub licznik.