Money.plTechnologieNauka i wiedzaJak to działa
Jak to działa?
Jak mierzyć szybkość internetu?

Jak mierzyć szybkość internetu?

Do szybkiego pomiaru prędkości internetu służą specjalne programy do testowania łącza. Przed rozpoczęciem tego procesu należy wyłączyć wszystkie aplikacje, które mogą obciążać, każde łącze internetowe.

Co to jest elektroda?

Co to jest elektroda?

Elektroda jest częścią ogniwa galwanicznego, czyli inaczej tłumacząc jest półogniwem, zazwyczaj metalem, który styka się bezpośrednio z elektrolitem, przez który płynie prąd.

Co to jest Cleverbot?

Co to jest Cleverbot?

Cleverbot jako system niekomercyjny z założenia jest programem, który pomaga w komunikacji. Bot jest programem, który wykonuje pewne czynności w zastępstwie człowieka, czasami jego funkcją jest udawanie ludzkiego zachowania, można z nim porozmawiać jak z drugim człowiekiem.

Pomoc dla LOT-u. Nie zgodzą się?

Pomoc dla LOT-u. Nie zgodzą się?

Zdaniem eksperta LOT wcześniej czy później zbankrutuje. Firmę można jednak uratować. Zobacz, jak.

Jak działa mikroskop ?

Jak działa mikroskop ?

Mikroskop jest urządzeniem służącym do obserwacji małych obiektów, niewidocznych gołym okiem, wykorzystywany do obserwacji mikroświata, na przykład podziału chromosomów w jądrze komórkowym. Pierwsze tego typu urządzenia były mikroskopami optycznymi w których do obserwowania wykorzystywano światło dzienne.

Latarnia morska

Latarnia morska

Latarnia morska to znak nawigacyjny w postaci wierzy znajdującej się na brzegu lub w wodzie, wysyłający sygnały świetlne. Dawniej rozpalano ogień na skałach lub unoszono za pomocą żurawia.

Latawiec - najstarszy przyrząd latający

Latawiec - najstarszy przyrząd latający

Latawiec to jeden z najstarszych przyrządów latających cięższych od powietrza, którego pierwszym konstruktorem był podobno niejaki Lu Ban. Historia jego powstania sięga kilkuset lat przed naszą erą a jego ojczyzną są Chiny.

Jak działa lodówka ?

Jak działa lodówka ?

Lodówka to urządzenie służące do chłodzenia lub zamrażania umieszczonych w niej produktów spożywczych. Wewnątrz tego typu urządzenia utrzymywana jest temperatura obniżona w stosunku do otoczenia.

Z czego zbudowana jest luneta ?

Z czego zbudowana jest luneta ?

Luneta to przyrząd optyczny w formie rury zakończonej z jednej strony obiektywem soczewkowym a z drugiej strony okularem. Pierwsza lunetę skontrował holenderski optyk Z. Jansen w 1604.

Jak działa kanalizacja ?

Jak działa kanalizacja ?

Kanalizacja to system urządzeń służących do odprowadzania ścieków. Wyróżnia się kanalizację wewnętrzną oraz zewnętrzną, kanalizację do odprowadzania ścieków sanitarnych, deszczowych, lub sanitarnych i deszczowych.

nowsze
1 2 3 4 5 6 7