Skąd w mazurskim jeziorku wziął się Eudiaptomus transylvanicus? Mógł np. zostać zawleczony przez wędrowne ptaki, które przenoszą na piórach zasuszone jaja drobnych skorupiaków.
Do eksperymentu badacze zaprosili 75 zdrowych uczniów w wieku 7-11 lat.
Może nadchodzi już pora, by tradycyjny stetoskop - podstawowy atrybut lekarza - przeszedł do lamusa? Polacy pracują nad nowoczesnym cyfrowym stetoskopem, który przetwarzać będzie dźwięki z ciała tak, by lekarz wyraźniej słyszał niepokojące sygnały.
Urządzenie, które wymyślili naukowcy z Olsztyna odegrałoby największą rolę w przypadku, gdy samolot ulegnie katastrofie nad wielkimi akwenami - morzami czy oceanami.
Statyny korzystnie wpływają nie tylko na kobiety, które przeszły już epizod sercowo-naczyniowy, jak zawał czy udar, ale także na panie znajdujące się w grupie ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.
To misja eksperymentalna. Eksperci chcą przygotować nową wersję rakiety.
Komisja Europejska zdecydowała, że środki antykoncepcji awaryjnej o nazwie ellaOne mogą być dostępne w krajach Unii Europejskiej bez recepty.
Blisko 50 procent terenów rolnych na świecie jest zasolonych, a woda na naszej planecie - aż w 89 procentach. - Naprawdę, nietrudno zauważyć, że to może być problemem.
Padająca na piasek kropla deszczu pozostawia ślad, który przypomina krater uderzeniowy po upadku asteroidy - informuje pismo "PNAS".
Powstała mapa użyteczności języków. Okazuje się, że z arabskiego lepiej zrezygnować na rzecz... hiszpańskiego. Czego jeszcze możesz się dowiedzieć?