Wysocy i łysi zarabiają więcej. Dlaczego?

Wysocy i łysi zarabiają więcej. Dlaczego?

Fot. PeskyMonkey/iStockphoto

Jesteś wysoki i łysy - masz szansę na kierowniczą posadę - twierdzą naukowcy uniwersytetu w Barcelonie, autorzy badań dotyczących cech lidera i przywódcy.

Większe szanse na lepsze zarobki mają osoby, które wzbudzają zaufanie, a stanowiska szefa czy prezesa firmy częściej obejmują wysocy.

Po przeanalizowaniu wzrostu szefów największych, światowych koncernów, okazało się, że mają oni zwykle o 6,5 cm więcej niż wynosi przeciętny wzrost. Jednak jeśli do wzrostu dojdzie brak włosów - sukces jest niemal murowany - wynika z badań barcelońskiego uniwersytetu.

Człowiek z ogoloną głową wzbudza więcej zaufania. Wtedy też otoczenie uważa go za lidera, nawet jeśli wcześniej, kiedy miał włosy tak nie myślano - zapewnia Xavier Sala, ekonomista i współautor projektu.

Lepiej też być szczupłym i wysportowanym niż grubym. Jak wynika z badań, każdy kilogram nadwagi przekłada się na 0,6 proc. pensji. Zaufanie wzbudzają też brodaci. Jednak ci mogą liczyć na lepsze zarobki, rzadko zaś na kierownicze stanowisko.

Czytaj więcej w Money.pl
Fast foody programują dziecko w łonie matki
Naukowcy są pewni: dzieci częściej sięgać będą po śmieciowe jedzenie i będą miały większe skłonności do objadania się.
Pracują na zlecenie, chcą zarabiać 7 tysięcy
Studencka praca ma z reguły charakter tymczasowy. Studenci są gotowi zatrudnić się na czarno, jeśli zwiększy to ich zarobki.
Feminizm w pracy. Mężczyzn czeka zmiana
Odtąd mężczyźni w pracy będą nazywani żeńską formą słowa, określającego ich zawód.
praca, nauka, psychologia, społeczeństwo, badania
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Mam dość
87.207.69.* 2013-06-23 00:25
Panowie redaktorze, skończyły się pomysły???[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]