Wrocławianie wygrali w konkursie "Przedsiębiorstwo, Finanse i Zarządzanie"

Wrocławianie wygrali w konkursie "Przedsiębiorstwo, Finanse i Zarządzanie"

Fot. uniinnsbruck / Flickr (CC BY SA 3.0)

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwyciężyli w konkursie Przedsiębiorstwo, Finanse i Zarządzanie zorganizowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga - poinformował uniwersytet.

Zwycięska drużyna to zespół w składzie: Tomasz Dzikowski, Wojciech Musiał, Bartosz Stawski i Piotr Zieliński.

W konkursie brały udział uczelnie ekonomiczne z całego kraju. Zakwalifikowanych zostało 15 najlepszych drużyn.

Wśród zadań było m.in. przygotowanie case study związanego z rozwojem nowej firmy, zmierzenie się z tematyką i realnym przejęciem spółki oraz wzięcie udziału w negocjacjach biznesowych. Studenci musieli wykazać się kompleksową wiedzą z zakresu kalkulacji matematyczno-statystyczno-finansowych, budowania optymalnej oferty przedsiębiorstwa, postępowania w sytuacji kryzysowej oraz przygotowania odpowiedniego arkusza kalkulacyjnego. Niezbędna była także umiejętność strategicznego podejmowania decyzji.

Według rzeczniczki prasowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Jolanty Nowackiej, konkurs Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie był znakomitą okazją, by skonfrontować teoretyczną wiedzę zdobytą na rodzimej uczelni z praktycznymi przypadkami, z którymi na co dzień spotykają się pracownicy firm consultingowych.

- Niezwykle przydatne było doświadczenie zawodowe zdobyte przez studentów podczas różnego rodzaju praktyk, staży i pracy, które wykorzystali w czasie konkursu - dodała Nowacka.

Zwycięska drużyna to studenci III roku studiów I stopnia Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów.

ekonomia, uczelnie, konkurs
PAP
Czytaj także
Polecane galerie