Władysław Bartoszewski kończył 91 lat

Władysław Bartoszewski kończył 91 lat

Fot. Krzysztof Jastrzebski/East News
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen Mull i szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz złożyli dziś życzenia urodzinowe Władysławowi Bartoszewskiemu, który skończył 91 lat.

W komunikacie Biura Rzecznika Prasowego Ambasady USA podkreślono, że w swoim długim i nadzwyczajnym życiu Bartoszewski bronił podstawowych wartości - wolności, demokracji i praw człowieka, począwszy od heroicznej walki w imieniu Polski podczas II wojny światowej, poprzez działalność opozycyjną wobec komunistycznej władzy, po pracę w służbie publicznej po upadku komunizmu.

- Minister Bartoszewski kontynuuje swoje dzieło promując dialog i porozumienie między narodami, religiami i mniejszościami narodowymi - zaznaczono. - Jesteśmy wdzięczni za Jego nieustające wysiłki i za inspirację, którą daje nam każdego dnia. Pracownicy ambasady Stanów Zjednoczonych życzą ministrowi Bartoszewskiemu "Happy Birthday" i Sto Lat - napisano w komunikacie.

Najlepsze życzenia urodzinowe złożył Bartoszewskiemu także szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz na Twitterze.

Bartoszewski - pisarz, historyk, więzień KL Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Rady Pomocy Żydom Żegota, uczestnik powstania warszawskiego; po wojnie więziony przez władze komunistyczne; w niepodległej Polsce minister spraw zagranicznych, orędownik dialogu polsko-niemieckiego i polsko-żydowskiego - urodził się w Warszawie 91 lat temu.

Obecnie Bartoszewski jest sekretarzem stanu w gabinecie Donalda Tuska i pełnomocnikiem premiera ds. dialogu międzynarodowego.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
psycho-patia
46.204.58.* 2013-02-20 16:28
uuuuu aaaaaa yyyyyyy - maakaron!
słoński
83.31.130.* 2013-02-19 22:23
I, jak mawiają starożytni Rosjanie,chwacit.
????
79.186.177.* 2013-02-19 20:58
Czy to ten sam co nazwał Polaków bydłem?
Zobacz więcej komentarzy (5)