Walka z dopingiem kosztuje miliony dolarów

Walka z dopingiem kosztuje miliony dolarów

Fot. AlexRaths/iStockphoto

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) poinformowało, że na walkę z dopingiem wydało w 2014 roku ponad 2 miliony dolarów. To prawie dwa razy więcej niż wydatki na ten sam cel Międzynarodowej Unii Kolarskiej rok wcześniej.

Program walki z dopingiem wśród kolarzy kosztował 1,1 mln dolarów. Powołując się na dane Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) IAAF podało, że w 2014 r. przebadano 25 tysięcy lekkoatletów, podczas gdy kolarzy - 23 tysiące.

We wtorek IAAF, w odpowiedzi na doniesienia medialne m.in. "Sunday Times" i niemieckiej stacji ARD dotyczące podejrzeń o doping na masową skalę, do jakich doszło podczas mistrzostw świata w pierwszej dekadzie XXI w., wszczęło w tej sprawie postępowania.

Próbki pobrane podczas badań antydopingowych u 28 sportowców lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2005 i 2007 r. będą poddane ponownej analizie. Nazwisk tych osób nie ujawniono, jednak większość z nich według nieoficjalnych informacji zakończyła kariery lub została zdyskwalifikowana w późniejszych latach. W 2005 r. czempionat globu zorganizowały Helsinki, a dwa lata później Osaka.

- Tylko nieliczni z nich pozostają aktywni w sporcie, ale żadna z tych osób nie będzie uczestniczyła w tegorocznych mistrzostwach świata w Pekinie, które rozpoczną się 22 sierpnia - napisano w oficjalnym komunikacie IAAF.

sunday times, doping, iaaf
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
stąd lotność jego
178.36.247.* 2015-08-16 10:03
Japońskie zastosowania białka otrzymywanego z szerszeni mnie fascynowały.Proszę sobie wyobrazić,że szerszeń posiada zdolność otrzymywania takiej ilości energii z tych struktur,że podobnej na razie nie spotkaliśmy.