Upadek meteorytu w Nikaragui. Spadł w pobliżu stolicy i spowodował wybuch

Upadek meteorytu w Nikaragui. Spadł w pobliżu stolicy i spowodował wybuch

Fot. NASA
Meteoryt spowodował wybuch koło lotniska w Managui, stolicy Nikaragui, i pozostawił po sobie spory krater - poinformowały w wczoraj nikaraguańskie władze.

Rzecznik rządu Rosario Murillo podał, że władze powołały specjalną komisję, mającą zająć się zjawiskiem określanym jako relatywnie niewielki meteoryt, który najprawdopodobniej odpadł od asteroidy przelatującej w pobliżu Ziemi.

Krater, który pozostał po nocnej eksplozji, ma średnicę 12 i głębokość 5 metrów - relacjonował przywoływany przez AP wulkanolog Humberto Saballos. Dodał, że nie wiadomo jeszcze, czy meteoryt uległ spaleniu, czy też jest zakopany.

- Musimy to lepiej przebadać, gdyż mógł to być lód, albo skała - powiedział.

W celu wyjaśnienia tego, co zaszło, Nikaragua zwróci się o pomoc do międzynarodowych ekspertów. Zaskakujące jest to, że nikt nie zgłaszał smugi świetlnej - mówił członek komisji ds. badania zjawiska, Wilfied Strauch. - Musimy zapytać, czy ktoś ma jakieś zdjęcie, albo coś innego - zauważył.

Mieszkańcy okolicy w nocy z soboty na niedzielę poinformowali o głośnej eksplozji, ale nikt nie widział nic niezwykłego na niebie.

lotnisko, nikaragua, krater, managua
PAP
Czytaj także
Polecane galerie