Szokujący raport UNESCO. Dzieci nie potrafią czytać, choć chodziły do szkół

Szokujący raport UNESCO. Dzieci nie potrafią czytać, choć chodziły do szkół

Fot. beppe_tapelessfilm/CC/Flickr
250 mln dzieci na całym świecie nie umie czytać, pisać ani rachować - informuje opublikowany w Addis Abebie raport UNESCO na temat edukacji w świecie w roku sprawozdawczym 2013/2014.

Raport zaznacza, że 57 mln dzieci nie ma w ogóle dostępu do nauczania szkolnego, zaś wiele z tych, które ten dostęp miały, nie nabyło podstawowych umiejętności, takich jak czytanie.

Za przyczyny przedstawionej w dokumencie sytuacji uznaje się, obok dramatycznego braku nauczycieli w krajach rozwijających się, również niewystarczające wykształcenie kadry pedagogicznej oraz niską jakość nauczania. W niektórych krajach klasy szkolne liczą po ponad 100 uczniów.

edukacja, unesco, nauka czytania, raport unesco
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
twbolek
83.238.240.* 2014-01-29 14:57
Ale z pewnością napisali pozytywnie egzamin gimnazjalny lub sprawdzian, podobnie jest u nas. Gdyby zrobić takie badania u nas byłoby ciekawie. To efekt dynamicznego nauczania pod testy szybko i do przodu. 90% dzieci nie umie kształtnie pisać i sklecić 10 zdań na dowolny temat, gdyby nie testy z odpowiedziami typu A, B, C spora grupa polskich dzieci miałaby wynik 0 (zero).