Start rakiety Angara-1.2PP odłożony. Putin dał generałom godzinę

Start rakiety Angara-1.2PP odłożony. Putin dał generałom godzinę

Fot. fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr

Planowany start rosyjskiej rakiety kosmicznej Angara-1.2PP - pierwszej nowej konstrukcji tego typu od czasów radzieckich - odłożono w ostatniej chwili, nie podając przyczyn.

- Automatyczny system przerwał procedurę startową w trakcie odliczania - poinformował prezydenta Władimira Putina dowódca wojsk Obrony Powietrzno-Kosmicznej Aleksandr Gołowko.

Putin obserwował na Kremlu transmisję z kosmodromu w Plesiecku w obwodzie archangielskim na północy Rosji. Polecił generałom poinformowanie w ciągu godziny o przyczynach odłożenia startu.

Źródło w rosyjskiej agencji kosmicznej powiedziało agencji Interfax, że start opóźniono o 24 godziny. W programie pierwszego, testowego lotu tej rakiety nie jest przewidziane wyniesienie obiektów na orbitę okołoziemską.

Angara to przygotowywana w Rosji seria modułowych rakiet nośnych. Modułowa konstrukcja, oparta na podobnych rozwiązaniach amerykańskich, ma pozwolić pozwoli na swobodne dostosowanie mocy rakiety do konkretnych potrzeb, żeby obniżyć koszty eksploatacji. Rakiety te są kluczowym elementem forsowanego przez prezydenta Putina planu zreformowania rosyjskiego przemysłu kosmicznego.

Czytaj więcej w Money.pl

 

rosja, putin, rakieta, angara-1.2pp
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
humer
89.229.4.* 2014-07-03 18:50
No jak, minęła godzina i sześć dni, poleciało coś? Głowy generałów choćby? Nie? To dopiero cienias, a natęża się jak Cykorski przy cielęcinie..
2014-06-27 19:59 Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
na zdjęciu wygląda jak mafioso