Progress leci na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Progress leci na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Fot. dracozlat - Fotolia.com

Kolejny transportowy statek kosmiczny Progress jest gotów do startu z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Jego misja na Międzynarodową Stację Kosmiczną ma się rozpocząć dziś po południu.

Rosyjski Progress 55 ma wykonać standardowy lot. Jego podróż na Stację potrwa sześć godzin, dokowanie ma być automatyczne. Na wszelki wypadek przebywający na stacji kosmonauci przećwiczyli manewr dokowania ręcznego.

W ładowni statku Progress są trzy tony żywności, paliwa i innych zapasów. Po tym jak NASA zerwała kosmiczną współpracę z Moskwą, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pozostaje jedynym tego typu wspólnym rosyjsko-amerykańskim projektem. Start statku Progress o 17:26 naszego czasu.

Czytaj więcej w Money.pl
NASA zrywa współpracę z Rosją
Wcześniej agencja zapewniała, że polityka na Ziemi nie powinna wpływać na stosunki kosmiczne.
Rosyjski szpieg przepadł w kosmosie
Cztery miesiące temu doszło do awarii rakiety, która wynosiła na okołoziemską orbitę trzy wojskowe satelity. Do dziś ukrywano ten fakt.
Ukraina nie zapłaci za gaz? Kijów zakręcił kurek
Ukraina rozliczy się z Rosją za gaz, kiedy zostanie ustalona jego cena - oświadczył ukraiński minister energetyki Jurij Prodan.
Więcej samolotów NATO od maja
NATO od maja zwiększy do 12 liczbę samolotów patrolujących niebo nad państwami bałtyckimi w celu wzmocnienia obrony Europy Wschodniej z powodu napięć z Rosją.
rosja, kosmos, statek kosmiczny, progress
Czytaj także
Polecane galerie