Polki przodowniczkami medycy estetycznej

Polki przodowniczkami medycy estetycznej

Fot. sxc/cc/Axonite
Wśród Europejek Polki zajmują pierwsze miejsce pod względem liczby zabiegów medycyny estetycznej, jakim się poddają. Takie rezultaty sondażu przedstawiono w Mediolanie na kongresie lekarzy tej specjalności. Prasa włoska podkreśla, że to zaskakujący rezultat.

Peeling, botoks, wypełniacze, lasery - to Polki najczęściej korzystają z takich zabiegów upiększających, wskazuje sondaż przeprowadzony przez jeden z koncernów farmaceutycznych wśród ponad 12 tysięcy mieszkanek Europy w wieku od 30 do 60 lat.

Eksperci komentujący wyniki ankiety zwracają uwagę, że obaliła ona stereotypy, zgodnie z którymi to Francuzki czy Włoszki najbardziej dbają o siebie i masowo korzystają z ofert medycyny estetycznej.

W analizie na łamach piątkowego magazynu dziennika ,,La Repubblica" podkreślono, że boom ten i swoista próżność kobiet w Polsce to rezultat ekonomicznej kondycji kraju, który rozwija się dynamicznie i także w dziedzinie troski o urodę wyprzedza od kilku lat inne. Wystarczy przypomnieć, że już w 2005 roku wydatki w Polsce na kosmetyki na głowę mieszkańca były ponad 4 razy większe niż wynosi europejska średnia.

W artykule nie zabrakło też uwagi, że chęć poprawy urody niesie za sobą ryzyko tego, że wszystkie kobiety będą wyglądać tak samo.

Czytaj więcej w Money.pl

polki, inne, medycyna esetyczna
PAP
Czytaj także
Polecane galerie