Odkrycia archeologiczne. Tureccy arechologowie znaleźli fragment krzyża Jezusa?

Odkrycia archeologiczne. Tureccy arechologowie znaleźli fragment krzyża Jezusa?

Fot. nexusimage/iStockphoto

Tureccy archeolodzy twierdzą, że znaleźli fragment krzyża, na którym ukrzyżowano Jezusa. Znajdował się on na terenie byłej świątyni, gdzie badacze od czterech lat prowadzą prace archeologiczne - informuje gazeta Hurriyet Daily News.

Odkrycia dokonano w miejscowości Sinop, w miejscu, gdzie stał kiedyś kościół Balatlar. Znalezisko wysłano do laboratorium, a testy mają potwierdzić jego autentyczność.

- Jestem przekonany, że to fragment krzyża na którym uśmiercono Jezusa - mówi Hurriyet Daily News profesor Gülgün Koroglu, który kierował pracami archeologicznymi.

Jak głosi legenda, matka cesarza Konstantyna, Helena Augustus w roku 325 pojechała do Jerozolimy, by dowiedzieć się jak najwięcej o ukrzyżowaniu Jezusa i odnaleźć krzyż.

Helena znalazła trzy krzyże. Nie wiedziano jednak, który jest prawdziwy. Dlatego przyniesiono martwą dziewczynkę i kiedy ułożono ją koło jednego z nich, nagle ożyła. To był znak, który krzyż okazał się prawdziwy.

Krzyż potem podzielono na fragmenty: część została w Jerozolimie, inne wysłano m.in. do Rzymu i Konstantynopola (dziś Istambuł). To tłumaczyłoby, dlaczego jeden z fragmentów znaleziono w Turcji.

Francuski archeolog Charles Rohault de Fleury już w XIX wieku twierdził, że ogromna część fragmentów krzyża na którym zamęczono Jezusa wciąż pozostaje nieodkryta.

krzyż, jezus, tureccy
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Robaki
83.7.191.* 2013-08-04 06:26
Jedna jak jeszcze byla dzieckiem i druga juz doroslej.
Łukasz 79
213.92.157.* 2013-08-03 18:40
Jak długo jeszcze będą wciskane nam te brednie o rzeczonym Jezusie i o cudach, jakie niby przez niego się działy?