Naukowcy stworzyli metodę telepatyczną

Naukowcy stworzyli metodę telepatyczną

Fot. agsandrew/iStockphoto
Telepatia w tradycyjnym rozumieniu, czyli przesyłanie myśli przez człowieka do innego człowieka bez żadnego kontaktu, jest niemożliwa, ale dzięki najnowszym technologiom, eksperci z Uniwersytetu Harvarda przesłali ludzkie myśli z Azji do Europy.

 

- Po raz pierwszy przesłano myśli z jednego mózgu do drugiego, bez wykorzystywania zmysłów - tłumaczył BBC członek ekipy naukowców.

- Użyliśmy dwóch technologii. Jedna to elektroencefalografia - do odczytywania aktywności mózgu, druga to przezczaszkowa stymulacja magnetyczna, dzięki której odbiorca sygnału widzi światło - dodał Giulio Ruffini.

W ten sposób z Indii do Francji przez internet przesłano słowo Cześć. Odbiorca nie wiedział, jakie to słowo, ale widział światło lub jego brak. Informacja była więc bardzo prosta, ale amerykańscy badacze mówią, że to dopiero początek. Usprawnione systemy mogłyby w przyszłości teoretycznie zastąpić telefon czy internetowe komunikatory.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
jan________
89.78.252.* 2014-09-15 15:22
"Telepatia w tradycyjnym rozumieniu, czyli przesyłanie myśli przez człowieka do innego człowieka bez żadnego kontaktu, jest niemożliwa..."

czyzby?

bardzo...BAAARDZO zarozumialy musial byc ten ktory tak faktycznie mysli (i ma do tego podstawy naukowe, a nie plecie glupoty jak redaktorek)... no i sumarycznie glupi, gdyz nie ma rzeczy niemozliwych (w pewnym zakresie myslenia oczywiscie), sa tylko ograniczenia ktore sami sobie narzucamy lub narzuca nam je ktos inny.
Hello World
87.206.102.* 2014-09-11 07:43
A czemu nie 'zobaczył' drugiego słowa?
bęc
91.189.223.* 2014-09-09 12:33
taaaa albo broń