Międzynarodowa Matura 2013. Większe szanse na karierę za granicą

Międzynarodowa Matura 2013. Większe szanse na karierę za granicą

Fot. mrloz/iStockphoto

Dziś na całym świecie uczniowie przystępujący do międzynarodowej matury pisali egzamin z języka angielskiego. Do 22. maja maturzyści będą mieli jeszcze kilkanaście egzaminów z sześciu przedmiotów.

W Warszawie do programu tak zwanej matury IB (International Baccalaureate) przystąpiło 33. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.

Wicedyrektorka szkoły i koordynatorka egzaminu Grażyna Kania mówi, że jednym z największych atutów systemu jest rozwijanie umiejętności lingwistycznych.- Narzędziem jest język angielski i przez te dwa lata jest on znacznie bardziej eksploatowany niż w klasach dwujęzycznych. Umiejętność korzystania z literatury fachowej bez większego problemu ma ogromne znaczenie zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy przemieszczanie się jest czymś na porządku dziennym - mówi Kania.

Maturzyści są świadomi wyboru. Wierzą, że międzynarodowa matura daje realnie większe szanse na karierę za granicą.

Wyniki egzaminów będą znane 5. lipca. W Polsce program matury międzynarodowej realizowany jest od 1993 roku. Przeprowadza go 31 szkół, w tym 15 państwowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą zmiany w maturach. Sprawdź jakie
Minister Szumilas: bardzo mi zależało, by uczniowie poznali założenia nowej matury przed rozpoczęciem nauki w szkole ponadgimnazjalnej.
Z książek znikają te zwroty. Zostaje strach
Od lat 60. zmniejsza się liczba emocjonalnych zwrotów, opisujących uczucia złości, wstrętu, radości, smutku i zaskoczenia, wykorzystywanych w utworach.
219 zarzutów dla egzaminatora. Brał łapówki?
66-letni mieszkaniec Pszczyny jest 50. osobą, która usłyszała zarzuty w śledztwie, prowadzonym przez policjantów zajmujących się zwalczaniem korupcji na Śląsku.
matura, egzamin, angielski, zagraniczna matura
IAR
Czytaj także
Polecane galerie