Lech Wałęsa zaskoczony na minus decyzją Komitetu Noblowskiego

Lech Wałęsa zaskoczony na minus decyzją Komitetu Noblowskiego

Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz

Były prezydent, laureat pokojowej Nagrody Nobla z 1983 r. przyznał, że decyzja Komitetu Noblowskiego jest dla niego niejasna.

- Jestem zaskoczony na minus tą decyzją, ale ja nigdy nie podważałem decyzji Komitetu Noblowskiego i dziś tego też nie będę robić - zaznaczył.

Wałęsa wyjaśnił, że jest przyzwyczajony do indywidualnych wyróżnień, które stanowią podziękowanie za walkę i poświęcenie, a jednocześnie zachętę do dalszej działalności w ramach pokojowych metod przeobrażania świata.

- Unia Europejska właściwie też próbuje pokojowo zmieniać Europę i świat, ale bierze za to pieniądze i to jest jej cel - zaznaczył, dodając, że indywidualni działacze poświęcają się dla idei.

Według niego pokojowego Nobla należałoby kierować do nich. Na tym świecie jest jeszcze dużo indywidualnych postaw i zaangażowania - wskazał. Niejasna jest dla mnie ta decyzja - wyznał.

Wyraził przypuszczenie, że Komitet Noblowski chciał wesprzeć działanie, które jest niezbędne, ale i trudne. Unia Europejska przeżywa kłopoty, a jednocześnie większość ludzi wie, że jesteśmy skazani na powiększanie struktur (...). Chyba taka argumentacja tu zwyciężyła - ocenił.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ryś60
81.18.214.* 2012-10-17 11:00
Bolek, oddaj nobla na którego nie zasłużyłeś
NOBEL to nagroda dla sprzedanych
151.248.39.* 2012-10-12 18:18
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
BTYUIFGNFH
85.237.164.* 2012-10-12 14:00
WałŁęsa na prezydenta , TEGO CHCEMY I ZROBIMY PORZADEK .
Zobacz więcej komentarzy (9)