Edukacja w Wielkiej Brytanii. Dzieci nie wiedzą, skąd bierze się jedzenie

Edukacja w Wielkiej Brytanii. Dzieci nie wiedzą, skąd bierze się jedzenie

Fot. skynesher/iStockphoto

Wiedza brytyjskich dzieci o popularnych produktach spożywczych pozostawia wiele do życzenia. Jedna trzecia uczniów szkół podstawowych jest przekonana, że sery wytwarza się z roślin - wynika z ankiety, przeprowadzonej przez fundację propagującą zdrowe żywienie.

Osiemnaście procent z objętych ankietą 27 tys. uczniów szkół podstawowych uważa, że surowcem do produkcji pałeczek rybnych jest mięso drobiowe. 34 proc. uczniów najmłodszych klas uważa też makarony za produkty zwierzęce; w starszych klasach odsetek ten spada do 18 proc.

Wśród przyczyn tego stanu rzeczy wskazuje się na fakt, że ponad 20 proc. uczniów szkół podstawowych nigdy nie widziało gospodarstwa rolnego.

Księżniczka Anna, córka królowej Elżbiety II, inauguruje w poniedziałek Tydzień zdrowego jedzenia. Będzie to prowadzona w ponad 3 tys. szkół kampania, mająca poprawić wiedzę uczniów o produktach spożywczych i o gotowaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
1000 pierwszych dni dziecka jest najważniejsze
Dieta dziecka przez pierwsze trzy lata wpływa na całe życie.
Skłonności do przejadania się kształtują się w dzieciństwie
Uporczywe zachęcanie dziecka do zjedzenia ,,jeszcze jednej łyżeczki", czy wypicia całej przygotowanej przez rodzica porcji mleka, może przynieść więcej szkody niż pożytku - ostrzegają naukowcy. Bo, choć organizm dziecka spali kalorie, złe nawyki pozostaną.
Hiszpanie cieszą się najlepszym zdrowiem
Zasługą dobrego samopoczucia i zdrowia jest dieta śródziemnomorska - twierdzą autorzy badań.
1000 pierwszych dni dla zdrowia. Tak karm dziecko
Warsztaty edukacyjne i kampanie informacyjne dla rodziców na temat wpływu prawidłowego odżywiania dzieci do 3 lat na ich zdrowie w przyszłości - to elementy programu.
dieta, edukacja, medycyna, żywienie, pediatria
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
mrówka123
83.28.127.* 2013-06-04 08:38
Prawdziwe zdarzenie z lokalnego targu kilka lat temu. Przyjeżdża paniusia z wielkiego miasta (nie będę pisał jakiego :-)) z małym dzieciakiem (około4 latka) i dzieciak jak zobaczył prosiaka krzyczy: Mamusiu dlaczego ten słoń mały jest bez trąby? :-)))
Blasey
79.190.156.* 2013-06-04 08:15
Jak u nas będą tak dalej "reformować" szkolnictwo też tak będzie za kilka lat. Smutne ale prawdziwe. Już dziś dzieci i młodzież jest mocno ograniczona jeśli chodzi o wiedzę podstawowa a o umiejętnościach manualnych już lepiej nie mówić. Uczcie swoje dzieci praktycznej wiedzy i umiejętności to im pomoże w przyszłości.