Dyskalkulicy piszą maturę z matematyki

Dyskalkulicy piszą maturę z matematyki

Fot. mrloz/iStockphoto

W Polsce oficjalnie maturę z matematyki pisze co roku 80 dyskalkulików czyli osób cierpiących na zaburzenia w zdolnościach matematycznych. To od 4 do 7 proc. populacji

Dyskalkulicy nie są w stanie opanować minimum programowego z matematyki - informuje Gazeta Wyborcza.. W Niemczech i W. Brytanii program dostosowany jest do ich możliwości. W Polsce muszą pisać z matematyki obowiązkową maturę.

Resort podkreśla, że problemem się przejmuje. Podczas ostatniej matury z matematyki pisali oni już egzamin o pół godziny dłużej, a do jego oceniania zastosowano specjalne kryteria. To jednak za mało, by rozwiązać problem.

Czytaj więcej w Money.pl
Liczysz na palcach? Zobacz, co na to twój mózg
Choć liczenie na palcach wydaje się niemal równie naturalne, co oddychanie, nie jest czynnością wrodzoną, ani nawet uniwersalną.
Jak działa kalkulator ?
Kalkulator to urządzenie służące do obliczeń matematycznych, wynalazek ten zrewolucjonizował oblicze matematyki, jednak jego podstawowe zastosowanie nie zmieniło się, dzięki technologicznej rewolucji XX wieku zwiększyła się ilość skomplikowanych funkcji. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, procentowanie, pierwiastkowanie, wszystkie podstawowe działania są możliwe do wykonania dzięki kalkulatorowi.
matematyka, dyskalkulik
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2012-10-09 10:29 Tysiącznik na forum
Ciekawe kiedy maturę zaczną pisać dysmózgi. I kto je będzie sprawdzał...