Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Doktorant z Haiti zwyciężył w plebiscycie internautów na najlepszego studenta

Doktorant z Haiti zwyciężył w plebiscycie internautów na najlepszego studenta

Fot. sxc/cc/mihow

Hugues Gentillon z Haiti, doktorant Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zwyciężył w plebiscycie internautów w konkursie na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce - Interstudent 2014. Gentillon jest nie tylko lekarzem, ale też reżyserem.

Laureat nagrody publiczności w konkursie Interstudent 2014 jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku lekarskim. Obecnie kontynuuję naukę na studiach doktoranckich w zakresie radiologii.

Hugues Gentillon pochodzi z Haiti, gdzie ukończył szkołę średnią. Później studiował w USA i w Europie. "To człowiek wszechstronny, wspaniały lekarz i artysta" - podkreśliła Joanna Orłowska, dyrektor biura rektora UM w Łodzi.

Gentillon jest również absolwentem Akademii Sztuk Pięknych i reżyserem - jego krótkometrażowy film "Love Me Haiti" był prezentowany na wielu festiwalach filmowych, w tym na najbardziej prestiżowym festiwalu w Cannes.

"W swojej pracy doktorskiej Gentillon podejmuje tematykę wspieranych komputerowo metod diagnostycznych, które byłyby pomocne radiologowi w dokonywaniu bardziej obiektywnych interpretacji obrazowania ultrasonograficznego i rezonansu magnetycznego mózgu płodu" - dodała Orłowska. (PAP Life)

szu/ dki/

uczelnie
PAP
Czytaj także
Polecane galerie