"Ding Jinhao tu był". Młody Chińczyk zdewastował rzeźbę

"Ding Jinhao tu był". Młody Chińczyk zdewastował rzeźbę

Fot. flyvancity/CC/Flickr

Ding Jinhao tu był - napis tej treści umieszczony został na liczącej 3500 lat płaskorzeźbie w egipskim Luksorze. Akt wandalizmu zbulwersował zarówno Egipcjan jak i Chińczyków, a za autora dodatku do hieroglifów już tłumaczą się rodzice.

Ding Jinhao to nastolatek z Nankinu, który kilka lat temu wraz z rodzicami w Egipcie przebywał na wakacjach. W świątyni w Luksorze postanowił nie tylko podziwiać egipskie płaskorzeźby, ale na jednej z nich dla potomnychpozostawił wyryty w kamieniu napis Ding Jinhao tu był.

Akt wandalizmu sfotografowali inni turyści z Chin, a zdjęcie zniszczonej płaskorzeźby opublikowało wiele chińskich mediów. Po tym jak internauci przypuścili atak na szkoły, w których uczył się niesławny Ding Jinhao z publicznymi przeprosinami wystąpili rodzice nastolatka. Ding miał wyryć napis w Luksorze kilka lat wcześniej. Sprawa ujrzała światło dzienne jednak dopiero teraz, dzięki innym turystom z Chin, którzy postanowili nagłośnić akt wandalizmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Balony wracają do Luksoru po tragicznym locie
W niedzielę odbyły się już cztery loty balonem. W pierwszym wziął udział gubernator Luksoru, Ezzat Saad, aby zapewnić, że sytuacja wróciła do normy i loty są bezpieczne.
Tu dopadnie Cię klątwa
Egipt, luksor, ding jinhao, płaskorzeżba
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Dariusz Mazurek
89.74.28.* 2013-05-27 13:32
Byłem w Egipcie w styczniu na wycieczce last minute z alfastaru. Płaskorzeźbę kojarzę i przyznam szczerze, że zadziwia mnie to jak młody człowiek może robić aż takie głupoty. Dzieciaki malują bloki, chodniki, mury, ale stary zabytek? Zero oleju w głowie i pomyślunku. Powinien dostać solidną nauczkę.