Co czwarty człowiek będzie mieszkał w Afryce

Co czwarty człowiek będzie mieszkał w Afryce

Fot. East News
W 2050 roku jedna czwarta światowej populacji będzie mieszkała w Afryce, gdzie współczynnik urodzeń nadal rośnie - poinformował Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF).

- Na podstawie obecnych tendencji można stwierdzić, że za 35 lat 25 osób na 100 będzie Afrykanami - wynika z raportu UNICEF-u zaprezentowanego we wtorek w Johannesburgu w RPA.

Na Czarnym Lądzie będzie mieszkało 40 proc. dzieci do piątego roku życia.

10 proc. wszystkich dzieci na świecie w 2050 roku będzie się rodzić w Nigerii, najbardziej zaludnionym kraju Afryki, który jest też pierwszą potęgą gospodarczą kontynentu.

Według UNICEF-u liczba ludności Afryki, obecnie zamieszkanej przez 1,2 mld ludzi, do połowy wieku podwoi się, a w 2100 r. wyniesie 4,2 mld.

Ten wzrost demograficzny doprowadzi do jeszcze większego przeludnienia Czarnego Lądu. Do końca 2030 r. większość Afrykanów będzie mieszkała w miastach.

Zdaniem UNICEF-u jednym z wyzwań na najbliższe lata będzie los afrykańskich dzieci, które nadal muszą walczyć o przeżycie. Ponad połowa dzieci, które umierają na świecie, to Afrykanie.

W Afryce 30 proc. osób nieletnich żyje w trudnych warunkach i jest dotkniętych konfliktami - podkreśliła agenda ONZ, wzywając rządy do zwiększenia inwestycji na rzecz dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
afryka, ludzie, populacja, ludzkość
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Widom
83.26.26.* 2014-08-20 15:39
to sa glodni czy nie sa? bo ja nie rozumiem jak moga zwiekszyc mase organiczna x4 bedac glodni... wniosek z tego taki ze unicef trzeba olac chyba ze chcemy przyspieszyc proces...
kacyki się nie dzielą
178.36.242.* 2014-08-13 11:16
Owszem Nigeria posiada najbogatsze złoża ropy w Afryce oraz największą nędzę.Państwo już wiedzą czemu.