BGK chce wznowić kredyt technologiczny

BGK chce wznowić kredyt technologiczny

Fot. NASA/JPL-Caltech/Rex Features/East News
Bank Gospodarstwa Krajowego zapowiada nową odsłonę tak zwanego kredytu technologicznego. Z takiego wsparcia skorzystała między innymi firma, która przygotowała jeden z elementów marsjańskiego łazika używanego przez NASA.

Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego, Marek Szczepański zapewnia, że przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z kredytu technologicznego, nie wiadomo jednak kiedy. Jak wyjaśnia rozmówca, wiele zależy od negocjacji nowego budżetu na lata 2013 - 2020, pomiędzy rządem a Komisją Europejską. Dyrektor pionu funduszy europejskich, Marek Szczepański dodaje, że pierwsze umowy mogą być gotowe na przełomie tego i przyszłego roku.

 

Zmieni się nazwa kredytu, ale zasada jego przyznawania pozostanie bez zmian. Kredyt na nowe technologie, będzie polegał na częściowej spłacie odsetek przez Bank Gospodarstwa Krajowego. To konieczne, ponieważ finansowanie nowych technologii wiąże się z dużym ryzykiem inwestujących.

Dzięki kredytowi udało się sfinansować około 700 najnowocześniejszych inwestycji. Od 2009 roku BGK przekazał na ten cel ponad miliard złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Sześć milionów zł na nowy park technologiczny
Nowy obiekt ma się skupiać na kilku branżach przemysłu, które są dominujące na Opolszczyźnie. Na pewno będzie to przemysł spożywczy, biotechnologia i przemysł motoryzacyjny.
Apple przegrywa z Google i Samsungiem
MIT opublikowała swoją słynna listę Smarties Companies. Pozycja producenta iPhona nie jest jedynym zaskoczeniem.
Aplikacja pomoże znieść zmianę stref czasowych
Przezwyciężenie jet lagu to generalnie problem matematyczny, a my wyliczyliśmy optymalne rozwiązanie - powiedział autor badania.
5 mld zł na budowę mieszkań. Rusza nowy program
Pierwsza umowa z deweloperem w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem zostanie podpisana już w maju. Ma powstać 20 tysięcy lokali.
bgk, biznes, technologie, kreydt inwestycyjny
IAR
Czytaj także
Polecane galerie