Bezpłodność u mężczyzn. Winne mogą być jajka

Bezpłodność u mężczyzn. Winne mogą być jajka

Fot. Joshua Shinavier/CC/Flickr

Władze Chin wszczęły dochodzenie w sprawie jajek, zwanych gumowymi lub jajkami ping-pong, które przez zawartość pewnego związku są tak twarde po ugotowaniu, że odbijają się od podłogi. Najgorsze jednak jest to, że powodują bezpłodność u mężczyzn - informują chińskie media.

Wyjątkowo twarde jajka pojawiły się na chińskim rynku w niewielkich ilościach. Dochodzenie ma na celu uspokojenie konsumentów, którzy podejrzewają, że zostali oszukani przez nieuczciwych sprzedawców i obawiają się o swoje zdrowie - informuje agencja Xinhua.

Xinhua wskazuje, że powodem może być organiczny związek chemiczny - gossypol - który jest dodawany do karmy dla kur. Gossypol spożywany w dużych ilościach powoduje obniżenie aktywności plemników - podała agencja dodając, że planuje się zastosowanie tej substancji w produkcji pigułek antykoncepcyjnych dla mężczyzn.

W Chinach media co pewien czas ostrzegają przed obecnymi na rynku niebezpiecznymi substancjami, takimi jak podrabiany olej do smażenia, skażone mleko dla niemowląt, czy arbuzy eksplodujące z nadmiaru nawozu.

W 2008 roku co najmniej sześcioro dzieci zmarło, a blisko 300 tysięcy zachorowało po spożyciu mleka w proszku zawierającego melaminę - substancję chemiczną dodawaną do niskiej jakości lub rozrzedzonego mleka, by sztucznie zawyżony został poziom protein.

Czytaj więcej o wydarzeniach w Chinach
Chiny: Wypełniali kurczaki siarczanem baru
Sprzedawcy drobiu chcieli w ten sposób zwiększyć masę 1000 kurczaków.
Chiny wykupią Europę? Sprawdź ich plan
Premier Jiabao ujawnił plany swojego kraju wobec Unii. Mają pomóc rozwiązać kryzys zadłużeniowy strefy euro.
Merkel jedzie po pomoc. Chce ich rezerw
Kanclerz towarzyszyć ma liczna delegacja gospodarcza, w tym szefowie wielkich koncernów notowanych w indeksie giełdowym DAX.
chiny, jajka, bezpłodność
PAP
Czytaj także
Polecane galerie