Alkoholizm wśród nastolatków. Jak z nim walczyć?

Alkoholizm wśród nastolatków. Jak z nim walczyć?

Fot. DNY59/iStockphoto
Naukowcy opracowali model do przewidywania alkoholizmu i nadużywania alkoholu. Posłużyły do tego dane dotyczące setek nastolatków. Międzynarodowa grupa badaczy publikuje wyniki swych analiz w tygodniku Nature.

W USA ponad 40% trzynastolatków i czternastolatków przyznaje się do picia alkoholu; dziesięć procent pije regularnie. Powodów, dla których nastolatki piją za dużo, jest sporo - mówi tygodnikowi Nature amerykański współautor badań Hugh Garavan: To czynniki środowiskowe, czy pije rodzina i znajomi, czy są naciski społeczne, czy są czynniki genetyczne i osobowościowe”.

Naukowcy zebrali dane o siedmiuset młodych ludziach i stworzyli komputerową metodę do przewidywania tego, czy trzynasto- i czternastolatki będą nadużywały alkoholu, gdy skończą szesnaście lat. Taki model może pomóc w przygotowywaniu precyzyjnych terapii, zwłaszcza że regularne spożywanie alkoholu w młodym wieku często prowadzi do uzależnienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Młodzież i polityka. Fatalne wyniki badań
Młodzi w zdecydowanej większości (70 proc.) krytycznie postrzegają funkcjonowanie w Polsce demokracji (w 2010 r. - 61 proc.). Przeciwnego zdania jest 16 proc. (w 2010 r. - 22 proc.).
Zobacz, czy jesteś uzależniony od sieci
Nieprzespana noc z powodu gry komputerowej to jeszcze za mało.
Wicepremier zdradził receptę na sukces
- W zgodnej gromadzie jesteśmy w stanie dokonywać rzeczy wielkich. Rozproszeni, skłóceni - przegrywamy - mówił szef PSL Janusz Piechociński podczas uroczystości 85-lecia Związku Młodzieży Wiejskiej.

 

młodzież, alkoholizm
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Halina75
5.173.229.* 2021-03-27 22:40
Prywatny ośrodek terapii uzależnień Empatia to idealne miejsce dla osób walczących z nałogiem. Ośrodek oferuje bardzo skuteczną terapię uzależnień.
Konisz
178.36.222.* 2021-03-24 10:40
Mój syn był na terapii http://jazcom.pl/profesjonalne-leczenie-z-alkoholizmu/ muszę przyznać że bardzo pomogła.
wawer7
77.114.10.* 2021-01-27 22:39
Może dobrze zacząć od detoksykacji alkoholowej. W Warszawie coś takiego robi firma https://www.medycznydetox.pl
Zobacz więcej komentarzy (4)