Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu. Poziom był wysoki

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu. Poziom był wysoki

Fot. AP/Fotolink/East News
Zespół z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Tomasz Kociumaka, Jakub Oćwieja i Jarosław Błasiok zajął pierwsze miejsce w zakończonych wczoraj XVIII Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ 2013) - poinformował prof. Krzysztof Diks, kierownik zawodów.

Na drugim miejscu znalazł się zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który tworzyli Wiktor Kuropatwa, Michał Sapalski i Wojciech Łopata, a trzecia pozycja przypadła kolejnej trójce z UW w składzie: Wojciech Nadara, Grzegorz Prusak i Marcin Smulewicz. Czwarte i piąte miejsce zajęły zespoły z Uniwersytetu Wrocławskiego, a w kolejnej piątce znalazły się jeszcze cztery zespoły z Uniwersytetu Warszawskiego oraz jeden z UJ.

Ogółem, w mistrzostwach udział wzięły 52 zespoły ze wszystkich najlepszych wydziałów informatycznych w Polsce.

- Poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Najlepszy zespół rozwiązał 10 zadań z 11, drugi w kolejności dziewięć, a pozostałe trzy w pierwszej piątce po osiem zadań. Myślę, że te najlepsze drużyny to są kandydaci do Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC), które odbędą się w przyszłym roku w Jekaterynburgu (Rosja - PAP) - powiedział prof. Diks, który jest opiekunem drużyn z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dotychczas Polacy odnosili w nich liczne sukcesy. Do największych należy dwukrotne zdobycie mistrzostwa świata przez zespół z Uniwersytetu Warszawskiego w 2003 i 2007 r.

AMPPZ są uważane za najważniejsze zawody programistyczne w Polsce dla studentów informatyki. Po raz pierwszy odbyły się w 1996 r. w Poznaniu.

W tym roku zostały objęte patronatem honorowym Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej oraz Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2013-10-28 07:56 Bywalec forum
Jedyna ich droga to wyjazd z polski!!! Im szybciej tym lepiej dla nich.